Loading...
logo spoločnosti EKOSERVIS s.r.o.
Loading...

SKKI TRIKKE - jazda

JAZDA NA SKKI TRIKKE? JE TO ZÁBAVA PRI ŠPORTOVANÍ

Na SKKI TRIKKU sa jazdí carvingovým oblúkom – takže …. zábava. Prečo si na SKKI TRIKKU si poriadne zašportuješ a najazdíš viac ako lyžiari a snowboardisti? Väčšinou budeš dolu na konci zjazdovky na SKKI TRIKKU skôr, ako väčšina lyžiarov na svahu. Nie je to ale kvôli tomu, že máš vysokú rýchlosť (určite ťa budú predbiehať), ale je to kvôli tomu, že nepotrebuješ odpočívať. Akýkoľvek dlhý a strmý svah zídeš na jeden raz a bez oddychu. To väčšina lyžiarov a snowboardistov „nedá” hlavne vtedy, keď zjazdovka nie je 100% upravená. Držíš sa riadidiel, rozložíš námahu na celé telo, vydržíš viac a nie si tak unavený. Jazdíš celý deň a lyžiari a snowboardisti ti nebudú rovnocennými partnermi. Vyjazdíš celú permanentku a ešte ušetríš - menej minieš v bufete.

Jazda na SKKI TRIKKE - bachledka.sk

Skalnate pleso – Start
Prečo je SKKI TRIKKE je najbezpečnejší na zjazdovke? Máš tri oporné body na snehu – tri lyže a ešte sa držíš riadidiel. Nie sú to dve lyže, alebo len jedna snowboardová lyža. Tri lyže určujú tvoju bezpečnosť na svahu a schopnosť reagovať na situácie na zjazdovke. Všetky krízové situácie ktoré poznáš z lyží (záklon, zlé zaťaženie vnútornej lyže, chybná práca ramien), odpadajú. So SKKI TRIKKE stratíš iba rýchlosť, ale si v bezpečí a neohrozuješ iných. SKKI TRIKKE bezpečne ovládaš v každej situácii. SKKI TRIKKE znamená bezpečnosť na zjazdovke pre všetkých.

Prečo sa SKKI TRIKKU páči zjazd aj aj krátke slalomové oblúky, strmý či rovinatý svah? – Je to preto, že si schopný presunúť svoje ťažisko. Nie si pevne spojený so SKKI TRIKKOM, nemá viazanie. Len stojíš na platformách a môžeš reagovať na profil svahu, kvalitu zjazdovky, chuť alebo potrebu ísť rýchlejšie, alebo pomalšie. Jednoduchým posunutím topánky dozadu alebo dopredu, naklonením tela viac, alebo menej nad prednú lyžu, dáš ťažisko do polohy, ktorá ti dovolí nestratiť tempo jazdy. SKKI TRIKKE je najrýchlejśí vtedy, keď je menej zaťažená predná lyža. Preto sa nohy a aj celé telo pri rýchlejšej jazde presunujú viac dozadu. Nezabudni, že sa držíš riadidiel a určenie polohy tela je dokonale kontrolovateľné.SKKI TRIKKE je bezpečný aj v extrémnych podmienkach.
Pri jazde na extrémne strmom svahu (napríklad Lomnické sedlo) je potrebné urobiť krátky a rýchly oblúk. Preto musíš aj ťažisko presunúť úplne dopredu presunutím topánky na prednú časť platformy, a ja čím presunieš celé telo dopredu. Presunutím ťažiska dopredu sa otočíš około prednej lyže a riadidiel. Tým kontroluješ pohyb na svahu (pozri video). V podmienkach hustej hmly, keď nevidíš konfiguráciu terénu, SKKI TRIKKE umožní zísť dolu pomalou bezpečnou jazdou, len cítiš, ako SKKI TRIKKE vošiel medzi bubny, či sa šmykol na ľade. Máš tri oporné body a držíš sa riadidiel. Chceš zastať? SKKI TRIKKE „dáš” na hrany a on zastane. Pri jarnej lyžovačke, mäkkom snehu, nahrnutých polmetrových bubnoch a ľadových vyšmýkaných platniach sa jazdí výlučne po vrcholcoch bubnov. Svah schádzaš priamo, nevyhľadávaš „lepší” terén.

SKKI TRIKKE, Lomnicke sedlo, Skalnate pleso
jazda v bubnoch


Prečo sa SKKI TRIKKE nikdy „nevyrovná” lyžiam a snowboardu?
Je to iný šport. Jazda na SKKI TRIKKE nebude nikdy taká rýchla, ako na zjazdových lyžiach, keďže tri lyže zabezpečia vyšší odpor na snehu. Pretekársky obrovský slalom je pre SKKI TRIKKE „špeciálny slalom”. SKKI TRIKKE je dlhší, preto sa s ním nedá v porovnateľnej rýchlosti točiť tak perfektne, ako v klasickom lyžiarskom slalome.

Ako sa „padá” na SKKI TRIKKU?
Preklikni na záložku: SKKI TRIKKE A ZDRAVIE.

dopyt / otázka
Budeme veľmi radi, ak vám budeme môcť pomôcť zodpovedať aj vaše prípadné otázky. Kontaktujte nás:

Email: info@trikke-slovakia.sk, Tel. číslo: +421 905 202 502